Profesyonel Eğitimli Ekip İle Kaliteli Deneyim İçin Bize Şans Verin..
Bir "Serhan Serter Akademi" Kuruluşudur.

Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları Burada !

Çekimlerimizi kaç kişi gerçekleştirmektedir?

Fotoğraf paketi satın aldığınızda, bir ekip arkadaşımız sizlere yardımcı olmak ve çekimizini gerçekleştirmek için yer almaktadır. Video paketi tercih ettiğinizde ise çekime bir profesyonel bir videographer arkadaşımız daha katılmaktadır.

Fotoğrafların dijital olarak teslimini, fotoğraf çekiminden kaç gün sonra yapıyorsunuz?

Fotoğraf çekimlerinde elde edilen tüm görüntüler ortalama 3-4 iş günü içerisinde, tarafınıza bulut sistemi üzerinden teslim edilmektedir. Teslim edilen fotoğraflar içerisinden sizlerin belirlediği (paket adetinize göre ) fotoğrafı albüm oluşturabilmemiz için bizlere iletmektesiniz. Fotoğraflarınız bize ulaştıktan sonra gerekli editlemeler, rötuşlar ve photoshop işlemleri  gerçekleştirilmektedir. Fotoğraflar üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılması ortalama 60 iş gününü bulmaktadır. Editleme işlemleri bittikten sonra albüm tasarımı için sizlerden onay rica ediyoruz. Onayınızı aldıktan sonra ise albümün baskı süreci başlamaktadır. Albüm basıldıktan sonra tarafınıza kargo ile gönderilmektedir.

Sadece düğün çekimi mi gerçekleştiriyorsunuz?

Düğün Fotoğrafçımız olarak Save The Date, Nişan, Düğün fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirmekteyiz. Bu çekimlerimizi sizin seçtiğin dış mekanlarda veya stüdyomuzda gerçekleştirmekteyiz.

Panoramik aile albümünün yanında gelen, küçük aile albümüne farklı fotoğraflar eklenemez mi?

Düğün fotoğraflarınızın editlenme aşamasında paket içeriğinize istinaden belirtilen adet de fotoğraf kullanılmaktadır. Seçilen  fotoğrafların editlenme ve tasarım işleminden sonra albümlere basılmaktadır. Aile albümleri için farklı fotoğraflar istemeniz durumunda fotoğraf adedi X 15₺ şeklinde bir fiyat farkı yansıtılmaktadır.

Nikahtan birkaç saat önce çekim gerçekleştirmek riskli midir?

İstanbul’da özellikle hafta sonu yaşanan yoğun trafik sebebiyle, nikah ve düğün programlarının çoğu kez sıkışabileceği ve aksiliklerin yaşanabileceğini göz önünde bulundurarak, çekim için bazen riskli olduğunu söyleyebiliriz. Sezon içerisinde çekimlerini yaptığımız çiftlerin, neredeyse %90’ı farklı bir günde daha rahat ve stressiz bir çekim gününü tercih etmektedirler. Zaman kısıtlaması olduğu takdirde ister istemez yaşanan zorlukların ve çiftlerin gerginliklerinin çekimlere yansıyabileceği ihtimali olduğunu göz önünde bulundurarak, bizim düğün Fotoğrafçınız olarak önerimizin mutlaka farklı bir günde çekiminizi gerçekleştirmeniz olduğunu söyleyebiliriz. 

Çekim için düğün öncesi mi, düğün günü mü ya da düğün sonrası mı daha uygun?

Bu konu tamamen çiftlerin talebine göre değişiklik göstermektedir. Bizim düğün fotoğrafçınız olarak önerimiz ise çiftlerin yoğun olarak stresten uzak ve enerjilerinin yüksek olduğu günleri tercih etmeleridir. Düğün günü yaşanılabilecek yoğun stres fotoğraf çekiminizde yüzünüze yansıyabilir. Düğün sonrasında ise balayı sürecinde oluşabilecek güneş lekeleri gibi istenmeyen faktörlerde yaşanabileceğini göz önüne bulundurarak çiftimiz için en uygun zamanı belirlemelerini tercih etmekteyiz.

Sizce en iyi fotoğraf çekim saati nedir?

Açıkçası her çekim saatimizin ayrı bir güzelliği olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bazı çiftlerimiz, enerjinin yüksek olduğu fresh çekimleri tercih ederken bazı çiftlerimizde romantik daha çok turuncu renklerin hakim olduğu ışıklı gün batımı çekimlerimizi tercih etmektedir. Bize soracak olursanız eğer biz hala hangisini daha çok sevdiğimize karar veremedik…

Çekim esnasında 3-4 farklı kıyafet kullanabilir miyiz?

2 saatlik çekim periyotlarımızda maksimum iki farklı kıyafet kullanabilmektesiniz. Bu kıyafetler ile sizlere eşsiz fotoğraflar sunabilmekteyiz. Daha fazla kıyafet giymek istemeniz durumunda iki farklı paket hizmeti almanızı tavsiye etmekteyiz. İki saatlik çekimde gerçekleştirdiğiniz ikiden fazla kıyafet değişikliği, çekimde yaşayacağımız kopukluk ve enerji düşüklüğüne sebep olacaktır. Bu nedenle bu tarz bir hizmetimiz bulunmamaktadır.

Diş rengim beni çok rahatsız ediyor ve poz verirken gülemiyorum. Ne yapılabilir?

Bu konu en kolay müdahale edebildiğimiz alanlardan biridir. Fotoğraf editlemelerinde; diş beyazlatma, kol, bel, gıdı inceltme ve cilt kusurlarını rötuşlama vb konularda uygulamalarımız mevcuttur. Doğallığı bozmayan gerçeğe uygun her edit için ekibimizde bulunan sayın “Arzu SERTER” sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Fotoğraf çekimlerimiz için yanımızda örnek pozlar getirebilir miyiz?

Dilerseniz telefonunuza kaydettiğiniz, beğendiğiniz kareleri ve pozları çekimler esnasında ekibimiz ile paylaşabilirsiniz. Bu örneklerden sizlere en uygun olanları sizlere özel uygulanabilmektedir. Ayrıca ekibimizde yüksek poz bilgisi ile sizleri her konuda yönlendirebilmektedir. Siz keyifli ve enerjik bir şekilde çekimlerinize katıldıktan sonra ekibimiz tüm süreçlerde size profesyonel destekler sunarak hayalinizdeki karelere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Çiftlerde kendini fotojenik bulmayan veya fotoğraf çekilmeyi sevmeyen var mı?

Samimiyet ve yüksek enerjiyle gelen çiftlerimize yönlendirme esnasında elimizden geldiğince yardımcı olmaktayız. Ama çekime gelir gelmez “poz vermeyi sevmiyorum” cümlesiyle karşılaşmak çekimi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle mutlaka çift olarak prova çekimleri yapmalarını veya örnek resimleri incelemelerini tavsiye ederiz.

Kullandığınız fotoğraf makinesi ve lens ekipmanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Fotoğraf ekibimiz, genel olarak Canon 5D Mark4 ve 50mm lens aralığı ile çalışmaktadır. Video ekibimiz ise Sony ve Fuji film markalarından 35mm ve 55mm açılarını tercih etmektedir.

Fiyatlarınızı neye göre belirliyorsunuz? Fiyatlar sürekli değişiyor mu?

Fiyatlarımız istenilen hizmetin detaylarına göre kişiye özel olarak değişmektedir. Çiftlerimizin istekleri doğrultusunda, dönemin yoğunluğuyla ilişkili olarak, çekim tarihi, planlanan çekim saati ile birlikte kişinin isteklerine özel fiyat ortaya çıkmaktadır. Takvimimiz doldukça, oluşan yoğunluk sebebiyle fiyatlarımız aktif olarak güncellenmektedir.

Rezervasyon oluşturduğumuz paketin içeresine daha sonra ek olarak paket ekleyebilir miyiz?

Çekim gerçekleştireceğiniz tarihte eklemek istediğiniz paketlerin müsaitlik durumuna göre ekleme işlemi gerçekleştirebilmekteyiz. Fakat paketlerden çıkarma işlemlerini tarih ve hizmetlerimiz sizlere rezerve edildiği için gerçekleştirememekteyiz.

Bir aksilik veya erteleme ile ilgili bir talebim olursa nasıl bir yol izliyoruz?

Çekim programınıza iki haftadan daha fazla süre kala bir kereye mahsus değişim hakkınız bulunmaktadır. Ancak çekim programınıza iki haftadan az bir süre kaldıysa, sağlık raporu ve mücbir sebepler kapsamında çiftlerimize yardımcı olabilmekteyiz.

İptal durumlarında, kapora iadesi bulunuyor mu?

Çekim programlarının mücbir sebepler kapsamında gerçekleşememesi durumlarında ilerleyen dönemlere ertelenebilmektedir. İptal etme durumu olduğunda sitemiz üzerinden İptal Formumuzu doldurarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Ulaşım nasıl oluyor? Çekime birlikte mi gidiyoruz?

Fotoğrafçınız sizleri bilgilendirmek amacıyla çekim gününden birkaç gün önce sizlerle telefon görüşmesi yapmakta ve aklınıza takılan çekim ile ilgili bütün sorularınızı cevaplandırmaktadır. Bu bilgilendirmeler paylaşılırken, çekim mekanımızın da lokasyonu sizlere ulaştırılmaktadır. Çiftlerimiz çekim günü geldiğinde fotoğrafçımızla çekim alanında buluşmaktadır. Markamızın hizmetleri arasında ulaşım hizmeti bulunmadığı için ulaşımı çiftlerimiz kendi imkanlarıyla sağlamaktadır. Çok yakında ekstra hizmetlerimiz arasına bunu da eklemeyi planlamaktayız.